Lokalita

obec Závraty

Obec Závraty

Obec Závraty je kouzelné místo pro život. Nachází se 8 km (či 10 minut jízdy autem) jihozápadně od Českých Budějovic, na okraji CHKO Blanský les. Okolí obce tvořené zejména loukami, lesy a několika rybníky je prostředí ideální pro klidný život.

Před výstavbou měla obec 54 obyvatelů - je tak více než pravděpodobné, že obyvatelé nových domů budou podobně smýšlející skupinou lidí, kteří budou vytvářet hlavní komunitu obce.

Nabídka domů O projektu

služby

Služby v dosahu

Vše co potřebujete, máte 10 minut autem v Českých Budějovicích. Jaké další služby jsou ale poblíž? Po ruce máte vlakovou zastávku a zastávku linkového autobusu, školku 2 minuty autem v sousední obci Homole, základní školu v Boršově nad Vltavou.

Ať pracujete z domova nebo jste jen vášniví diváci Netflixu, být stále on-line není na škodu. Vysokorychlostní internetové připojení zajišťuje společnost Starnet.

turistika

Turistika a památky

Chodíte-li rádi do přírody, Závraty jsou pro Vás ideální. V okolí je množství turistických tras a turistických cílů jako je například zřícenina gotického hradu Dívčí Kámen, nejvyšší vrchol Blanského lesa Kleť s lanovkou a nahoře nejstarší kamennou rozhlednou. Dále můžete podniknout výlet na Kluk, Oppidum v Třísově (keltské opevněné hradiště) či přírodní koupaliště jez U Rybů.

Na své si přijdou i cyklisté. Jsou zde jak přírodní, tak asfaltové cesty, jedna cyklotrasa prochází přímo obcí Závraty z Lipí do Boršova. V Boršově se pak můžete napojit na nedávno dodělanou asfaltovou cyklostezku vedoucí až do centra Českých Budějovic.