O projektu

o projektu rodinné domy ledňáček

Rodinné domy Závraty

Projekt Rodinné domy Ledňáček Závraty, nabízí rodinné bydlení v klidném prostředí malebné jihočeské krajiny, v blízkosti CHKO Blanský les a přesto pouhých 10 minut autem od centra Českých Budějovic s občanskou vybaveností krajského města. Vlastní zahrada 800-1000m2,v blízkosti Závratský rybník, množství cyklistických a turistických tras malebnou jihočeskou přírodou, rozlehlé lesy, to všechno je předpokladem pro vysokou kvalitu života v krásném prostředí na zdravém vzduchu nejen pro aktivní rodiny s dětmi .

Nabídka domů Lokalita

energeticky šetrné domy

Energeticky úsporné

Úspora energie je významným znakem projektu. Domy jsou navrženy ve třídě C - velmi úsporná. Vytápěním splitovým tepelným čerpadlem vzduch-voda, podlahovým topením ve všech obytných místnostech a krbovými kamny jako doplňkovým zdrojem tepla zajistí dlouhodobý uživatelský komfort. Samozřejmostí jsou okna s izolačním trojsklem.

Nespornou výhodou projektu je vlastní zdroj pitné vody – vrt/úpravna vody, ČOV ve společném vlastnictví majitelů rodinných domků. To znamená nezávislost na rostoucích cenách pitné vody.

slovo architekta

Slovo Architekta

Nové přízemní rodinné domy na okraji menší jihočeské obce, přitom v dosahu krajského města, se vyznačují jednoduchým kompaktním tvarem s mírně asymetrickou sedlovou střechou. Domy obklopené zahradami svým výrazem reagují na charakter místa a spojují v sobě tradiční i současné prvky. Obdélníkový půdorys domů s částečně zapuštěnými prostory hlavní terasy a vstupu do domu nabízí vnitřní dispozici s komfortním obytným prostorem a třemi ložnicemi. Spolu s nezbytným zázemím jsou všechny místnosti propojeny střední chodbou. Velikosti okenních otvorů - tedy míra otevření jednotlivých místností do zahrady, odráží způsob jejich využití a potřebu kontaktu s exteriérem. Obytné místnosti nabízejí nadstandardní výšku prostoru, řešení interiéru poskytuje dostatek úložných prostor, použití světlých, přírodních tónů povrchů dodává vzdušnost a koresponduje s celkovým pojetím místa. Obytný celek se zklidněnými komunikacemi je citlivě zasazen do prostředí a stane se příjemným místem pro život. 

předchozí projekt

S výstavbou máme zkušenosti

Za sebou máme například Rezidenci Ledňáček - moderní projekt v blízkosti centra Českých Budějovic, který nabízí nové nadstandardně komfortní byty s dispozicemi 2+kk až 4+kk.

Ve 2 čtyřpodlažních bytových domech se nachází celkem 14 bytů, jeden nebytový prostor a 20 venkovních parkovacích stání. Všechny byty jsou situovány na jih a disponují střešní terasou, předzahrádkou a balkonem, popř. kombinací dvou jmenovaných. 

Za tento projekt jsme v roce 2021 obdrželi čestné uznání „PRESTA prestižní stavba jižních čech“ v kategorii rodinné a bytové stavby.